Akademia z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Listopadowe obchody odzyskania niepodległości symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność – są symbolem bohaterstwa i męstwa pokoleń, które niestety już odeszły. We wtorek 13 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas: 2a, 4c oraz 5b przygotowali program artystyczny, który opowiadał historię Niepodległej Polski. Wysłuchaliśmy wzruszających piosenek o naszej Ojczyźnie i wspólnie zaśpiewaliśmy „Rotę”. Co roku pamiętamy, że Święto Odzyskania Niepodległości 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Polska jest w sercu każdego z nas:

„Dla nas Ojczyzna jest w każdym mieście, dla nas Ojczyzna jest w każdej wsi.

Bo tam są drzewa, co liśćmi szeleszczą i dają owoce, w których kiełek tkwi.

Piękne są nasze drzewa od gór wysokich do morza,

piękne są nasze dęby, topola, sosny i brzoza”

Zapraszamy do galerii