DYPLOM WYRÓŻNIENIA LIDERA PROJEKTU „SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO” DLA SZKOŁY W SIERSZY

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy otrzymała certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. To efekt siedmiu lat realizacji działań, których celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w placówce.

Niestety, z uwagi na panującą pandemię wirusa „COVID-19” nie odbyło się jak co roku uroczyste wręczanie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 02 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy, na ręce pani dyrektor Renaty Bachowskiej został przekazany, dyplom wyróżnienia. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera dyplom przekazał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa, jest kompleksowym systemem działań opartych na współpracy szkoły z rodzicami oraz z różnymi instytucjami i organizacjami, w tym samorządu lokalnego i policją, dla których wspólnym celem jest ciągła poprawa bezpieczeństwa, profilaktyka i eliminowanie zjawisk antyspołecznych.

Nadany dla szkoły tytuł LIDERA PROJEKTU “Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” to duże wyróżnienie.

Więcej informacji na stronie https://wieliczka.policja.gov.pl