KONKURS „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”

13.03.2019r. Uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie. Dzięki ciekawej lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w sytuacjach, gdy do pracy używane są różnego rodzaju maszyny rolnicze.
Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały niebezpieczeństwa czyhające na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, podczas prac rolniczych.

Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS zachęcił uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ,„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”, który ma zwrócić szczególną uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci! Termin nadsyłania prac konkursowych do Oddziałów Regionalnych Kas upływa 29 marca 2019r.

Szczegóły i regulamin: https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/konkurs_plastyczny_2019/regulamin_kpl_2019.pdf