„Kto czyta książki, żyje podwójnie” – wycieczka kl. I b do drukarni

Każdy z nas ma tę jedną jedyną książkę, po którą sięgał w dzieciństwie, gdy było mu smutno lub gdy nie miał się z kim bawić. Nie inaczej jest z naszymi najmłodszymi uczniami. Oni również bardzo chętnie czytają – poniekąd na przekór temu co zewsząd słychać. Potwierdzają to nasze szkolne statystyki –  I b poszczycić się mogła w I półroczu największą liczbą przeczytanych książek przypadających na jednego ucznia. Warto te zainteresowania podtrzymywać, dlatego  z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie mamy Natalki Lipińskiej – pani Elżbiety i odwiedziliśmy Drukarnię „Colonel” S.A. Dzieci przekonać się tam mogły, że nie tylko „lekkie pióro” autora, ale również ciężka praca wielu osób powoduje to, że książka trafia na nasze półki.

Uczniowie wielokrotnie słyszą od swoich nauczycieli „Kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco) warto, abyśmy wszyscy o tych słowach zawsze pamiętali.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć tutaj: Wycieczka kl. Ib do drukarni

Iwona Sampolska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status