Same plusy, bez minusów (konkurs)

Nie planowałeś żadnego wyjazdu w te wakacje? Szczęściarz z Ciebie:) Ci, którzy planowali, chodzą teraz markotni i ponurzy, bo nie polecą na Sardynię, do Las Vegas czy Oslo (miejsca podane losowo), nie wybiorą się na wymarzony spływ kajakowy, nie zdobędą kolejnego górskiego szczytu…

Po co się smucić? Lepiej znaleźć plusy tej sytuacji i wyliczać wszystko, czego nie byłoby
na zaplanowanych wakacjach, a co będzie w domu rodzinnym, u babci albo u wujka – czyli tam, gdzie spędzisz lato.

Konkurs, który Ci proponujemy, polega na dowcipnym spisaniu zalet miejsca, w którym spędzasz wakacje, a których nie byłoby na wymarzonym urlopie. Nawet jeśli nie planowałeś wyjazdu, możesz sobie wyobrazić, czego nie byłoby np. w Grecji, Chorwacji
lub na Karaibach, a co bardzo lubisz. Pierogi z borówkami? Ciasto rabarbarowe upieczone przez Twoją babcię? Majsterkowanie przy rowerze w garażu? Czytanie książek do białego rana? Czytanie książek pod drzewem w ogrodzie? Wylegiwanie się w łóżku do południa? Cały dzień spędzony w piżamie, gdy masz na to ochotę? Darmowy wstęp do oddziałów Muzeum Narodowego w każdą niedzielę?

Spisuj zalety swoich wakacji – i najlepiej rób to na bieżąco, żeby nie zapomnieć.
P
o wakacjach przynieś tę listę do biblioteki (dokładny termin podamy we wrześniu). Najbardziej pomysłowe i optymistyczne spisy zostaną nagrodzone.

Opuszczasz naszą szkołę w tym roku? Nie martw się, też możesz wziąć udział w zabawie. Jeśli tylko chcesz, rozstajemy się, ale nie żegnamy:)

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Polecamy się!

Optymistki ze szkolnej biblioteki