Spotkania z matematyką

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły podczas zimowych ferii uczestniczyli w matematycznych zajęciach. Na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizowane są „Spotkania z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego.  Zorganizowane już po raz dziesiąty zajęcia były skierowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Spotkanie podzielono na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach. W drugiej brali udział w wykładzie. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem upominków wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom była różnorodna i dotyczyła: pentomina, pokera matematycznego, origami i zagadek logicznych. Uczniowie brali też udział w wykładzie „Matematyka z dreszczykiem”. Zabawy oraz wykład miały na celu przybliżyć matematykę poprzez swobodną zabawę i działanie.
Jesteśmy przekonani, że uczniom naszej szkoły zajęcia się podobały. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku dołączą do nas kolejne osoby!
Więcej o warsztatach można przeczytać na stronie
znajduje się tam też foto relacja.