Sukces twórców filmu historycznego z klasy 8b!

Uczniowie klasy 8b odnieśli sukces w konkursie historycznym  PATRIA NOSTRA, adresowanym do uczniów szkól podstawowych i średnich z Małopolski oraz młodzieży polonijnej z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, państw Unii Europejskiej i USA zajmując 7 miejsce, na 73 startujące grypy.

Przygotowaniem 45 sekundowego filmu pt: Porażka Luftwaffe zajęły się od strony artystycznej uczennice Olga Petko, Emilia Iskra, Agnieszka Baster, Zuzanna Lebiest, które były nie tylko pomysłodawczyniami i wykonawczyniami scenariusza, scenografii, kostiumów, charakteryzacji ale również wywołały zachwyt swoją grą aktorską zarówno wśród uczestników jak i organizatorów konkursu. Na szczególne wyróżnienie w tym obszarze zasługuję niewątpliwie Olga Petko w roli Adolfa Hitlera. Ogromne podziękowania należą się również Ksaweremu Smaha, który zajął się całą strona techniczną powstającego filmu – sprzęt, zdjęcia, światło, dźwięk, efekty specjalne, montaż. W pracy nad powstającym filmem brali też udział inni uczniowie klasy 8b – Klaudia Woźniak, Andrzej Żak oraz młodsi aktorzy – Zuzanna Nawalany, Patryk Woźniak. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym talentem twórczym, ale też godną podziwu dobrą wolą i determinacją w pokonywaniu licznie pojawiających się trudności. W tym miejscu pragnę podziękować Pani Teresie Ozga

za pomoc okazaną uczniom w czasie mojej nieobecności oraz Pani Iwonie Wisłowskiej Petko za poświęcony czas i wyrozumiałość, które umożliwiły dzieciom udział w Galii Finałowej.

Wielkie gratulacje!!!

Monika Hebda