Szybki konkurs biblioteczny – rozwiązanie

Kierowcy, których zaskoczyła zima, stosują spray “Gerwazy” do odmrażania zamków.

Pytanie konkursowe: dlaczego ten produkt tak się nazywa?

Odpowiedź: przez skojarzenie z bohaterem „Pana Tadeusza” – Gerwazym, który był klucznikiem.

Nagrody otrzymują pani Kinga Piotrowska, Natasza z kl. 4c i Jakub, absolwent. Gratuluję!

Na odpowiedzi czekam do wtorku16 lutego, do godziny 12.00. Przysyłajcie je mailem () lub przez dziennik elektroniczny (adresat: Joanna Kmiecik).

Uwaga: celem konkursu jest zabawa i sprawdzenie Waszej wiedzy literackiej, nie zaś reklama produktu.

[Grafika utworzona w typo.polona.pl]