Wycieczka do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach – oczami Ucznia

25 września 2018 roku z całą klasą wybraliśmy się do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach.
Gdy dojechaliśmy czekał tam na nas Pan Pułkownik, który miał nas oprowadzić. Najpierw poszliśmy do sali kinowej. Oglądaliśmy tam np.: co się dzieje, gdy auto będzie blisko silnika samolotowego i co jest szybsze auto, czy samolot bojowy.
Pan Pułkownik opowiedział nam następującą ciekawostkę: piloci myśliwców czasami mają pampersy. Po kinie udaliśmy się na górę, były tam różne modele samolotów, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie i znów zeszliśmy na dół. Gdy wyszliśmy z budynku zobaczyliśmy prawdziwe samoloty, tylko że nie latały. W tym frajda że, do jednego z nich mogliśmy wejść.
Idziemy i idziemy, aż w końcu zatrzymaliśmy się przy wozach lotniskowych. Nasz Gospodarz pokazał nam też miejsce defilad. Widzieliśmy przeróżne rzeczy np. starą wieżę kontroli lotów. Ja nie wiedziałem, że to jest normalne lotnisko w Balicach! Mieliśmy też szansę wejść do hangaru, w którym znajdowały się zepsute samoloty. Pułkownik opowiedział nam o radarze i mieliśmy szansę taki zobaczyć. A na koniec weszliśmy do remizy strażackiej. Największą frajdą dla mnie i dla dzieci było zobaczenie jak Pan Strażak zjeżdżał po rurze. Pan Pułkownik wspomniał też, że największe wozy są ustawione w stronę pasa startowego. Był też konkurs ubierania naszego kolegi Kacpra w strój strażaka. Wycieczka bardzo mi się podobała, chciałbym pojechać tam jeszcze raz!

Marcin Jaszewski
uczeń kl. III b