Do serca przytul psa, weź na kolana kota…

”  – Kociaku- powiedział kociak do kociaka- proszę pamiętaj, że gdy będzie ci źle, ciężko, smutno, gdy będziesz się bał, albo będziesz zmęczony- po prostu wyciągnij łapkę. Ja też wyciągnę swoją łapkę, niezależnie od tego gdzie będziesz i gdzie będę ja- nawet jeśli tam są inne gwiazdy, albo wszyscy stoją na głowie. Ponieważ smutek jednego kociaka, podzielony na dwa kociaki, nie jest już przecież taki straszny.

A gdy trzyma cię za łapę inna łapa- to jakie ma znaczenie co tam się jeszcze dzieje na świecie”

W klasie czwartej odbyła się lekcja przyrody, na której uczniowie przedstawiali swoich czworo i dwunożnych przyjaciół. W tym dniu szkołę odwiedzili : chomiki Świetlik i Brutus, świnki morskie Mela i JejJej, rybki Neon, Lila i Ala, żabki Antoś i Milenka, pająk Gienia i  dwa koty Anatol i Herman.

Czwartaki pięknie zaprezentowały swoich podopiecznych, opowiedziały o ich potrzebach i przyzwyczajeniach. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że hodowla zwierząt to bardzo pracochłonne i odpowiedzialne zajęcie, ale warto przygarnąć i pokochać zwierzaka, bo –  „ każda droga jest prosta, gdy ma się przy sobie przyjaciela, którego można potrzymać za łapę…”

Bardzo dziękujemy rodzicom i babciom, dzięki którym zwierzęta mogły przyjechać do szkoły. Wasze zaangażowanie umożliwiło przeprowadzenie ciekawych zajęć.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status