Kolejny sukces naszych Badmintonistów!

W poniedziałek (19.01.2015) chłopcy z klasy VI (Szymon Dobrzyński, Konrad Kowal oraz Kacper Mączka), reprezentowali naszą gminę na zawodach powiatowych w Badmintona!

Zawody te były eliminacjami do turnieju na szczeblu wojewódzkim więc stawka była wysoka. Aby tego dokonać, nasi chłopcy musieli zrewanżować się mistrzom gminy (SP Raciborsko) oraz powalczyć z najlepszą drużyną z Niepołomic.

Pojedynki singlowe (pojedyncze) zakończyły się remisem, debel (gra podwójna) – na korzyść chłopców z Raciborska, dlatego  aby myśleć o awansie należało wygrać pozostałe dwa single. Do końca nie było wiadomo kto wygra to starcie. Na szczęście pierwszy pojedynek okazał się szczęśliwy dla naszej drużyny. Drugi pojedynek to już walka „punkt za punkt”. Gra była bardzo emocjonująca i wyrównana. Jednak w końcówce to do nas uśmiechnęło się szczęście. Wygraliśmy cały mecz i to my byliśmy już jedną nogą
w najlepszej dwójce (dającej awans do wojewódzkich rozgrywek).

Rozstrzygnięcie przyszło bardzo szybko, gdyż drużyna z Niepołomic w ekspresowym tempie rozprawiła się z drużyną z Raciborska i już mogliśmy się cieszyć z zajęcia drugiego miejsca. Oczywiście w dalszym ciągu pozostawaliśmy w walce o pierwsze miejsce
w Powiecie. Mimo podjęcia walki, musieliśmy uznać wyższość rywali.
Koniec końców, reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce i będzie reprezentować Powiat wielicki na turnieju wojewódzkim na przełomie marca i kwietnia.

Gratulujemy!

Opiekun  zawodników: mgr Adam Czerwiński

1 2 3 4 5

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status