„Starajmy się żyć piękniej i lepiej, w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi”.

APEL SZKOLNY
„Starajmy się żyć piękniej i lepiej, w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi”.

             Czasem denerwują nas nakazy i zakazy, ograniczają  normy i przepisy, usztywniają zasady i reguły. Ale…spróbujmy bez nich żyć!

Wyobraźmy sobie choćby jeden dzień, w którym wszystko jest dozwolone i nic nie jest zabronione. Każdy może robić co chce, jak chce i kiedy chce. Byłby to zapewne najgorszy dzień w dziejach ludzkości.

Czy się nam to podoba, czy nie, żyjąc wśród ludzi musimy przestrzegać praw i zwyczajów. Ten, kto je lekceważy, szybko zostanie zepchnięty na margines życia.

Dobre maniery to nie sztuczny rytuał pozostawiony nam w spadku przez poprzednie epoki –           to wywodząca się z tradycji praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność właściwego zachowania się w każdej sytuacji. To nie tylko znajomość zasad savoir vivre, ale również sztuka elastycznego ich stosowania, akcentowania własnej indywidualności  i osobowości.

Dobre maniery nie krępują i nie usztywniają, ale wprost przeciwnie – zapewniają swobodę i poczucie bezpieczeństwa, pozwalają na luksus bycia sobą.

Dobre maniery to po prostu sztuka życia.

Prace dzieci

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status