Wycieczka do Banku Spółdzielczego

Pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca tego roku 15 członków SKO z naszej szkoły wraz z opiekunkami odbyło wycieczkę do Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Naszym przewodnikiem po niezwykle interesujących miejscach Banku był pan dyrektor Jarosław Trojnacki. Dzięki panu Jarosławowi dzieci mogły dowiedzieć się m. in. jak działa bankomat i w jaki sposób bezpiecznie korzystać z tego urządzenia. Na przykładzie Oddziału w Wieliczce uczniowie poznali także organizację pracy w Banku. Po obejrzeniu sali sprzedażowej (czyli operacyjnej!) pan Jarosław zwrócił uwagę dzieci na tablice informacyjne wiszące na ścianach holu. Potem pani kasjerka zademonstrowała nam specjalne maszynki do liczenia monet i banknotów. Oglądaliśmy także wzorniki monet i banknotów z całego świata. Następnie czekała na nas słodka niespodzianka i spotkanie z panem prezesem Banku, który chętnie odpowiadał na nasze niezliczone pytania.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami Banku członkowie SKO z naszej szkoły znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w nawyku świadomego oszczędzania.

 

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status