Debata szkolna – 06 czerwca godz. 17.30

Wszyscy jesteśmy przekonania o konieczności zmian w oświacie. Jesteśmy przekonani, że zmiany te są nie tylko możliwe, ale znajdują się w zasięgu ręki. Trzeba tylko krytycznie spojrzeć na rzeczywistość szkolną, często kształtowaną przez wewnętrzne ograniczenia wynikające z przekonań czy braku odpowiednich narzędzi, i rozpocząć od samego siebie.

Czujemy potrzebę zmian i jesteśmy zdeterminowani by podjąć działania. Nie chcemy czekać na kolejną reformę. Każde działanie zaczyna się od przekonania, że jest to potrzebne, że mamy wsparcie i możliwości.

Zróbmy pierwszy krok w kierunku realnych zmian, spotkajmy się i porozmawiajmy – rodzice, uczniowie, nauczyciele i inne osoby, którym los edukacji nie jest obojętny.

Zapraszamy do udziału w debacie, której przewodnim tematem będzie: „Powaga i poważnie rozumiana pozytywność”.
Będziemy mówić o powadze z jaką na co dzień traktować trzeba swoje zadanie jako nauczyciela, wychowawcy, rodzica. Ale i o powadze z jaką myśleć dziś trzeba o zmianie systemu edukacji – impulsie społecznym skierowanym ku przyszłości.

Powaga nie musi być smutna – choć często tak nam się właśnie kojarzy.
Być świadomym powagi swych zadań, ale nie ugiąć się pod jej ciężarem – ciągle dążyć ku światłu, koncentrować się na tym co potrzebne, dobre i jasne, umieć wyważać pewne sprawy, pielęgnować w sobie poważnie rozumianą pozytywność.

Tym właśnie chcemy się zająć na naszym spotkaniu. Dzieci na to zasługują.

Serdecznie zapraszamy.
Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi