Egzamin na kartę rowerową – 2018

Za nami kolejne zmagania uczniów klas czwartych, klasy piątej oraz 3 uczniów z klasy szóstej zakończone zaliczeniem ostatniego etapu egzaminu na kartę rowerową. Egzamin teoretyczny obejmował sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością budowy i wyposażenia roweru oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozytywne zaliczenie testu z teorii było warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego.
4 czerwca 2018 r. przeprowadzony został egzamin praktyczny dotyczący umiejętności jazdy na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie musieli wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Egzamin praktyczny rozpoczął się w obecności Pani Dyrektor Małgorzaty Jarosz-Barwińskiej oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którym dziękujemy za współpracę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznej drogi!

Zapraszamy do galerii zdjęć