II miejsce- Małopolscy Mistrzowie w Szachach

Możemy pochwalić się znakomitymi strategami! Ich pasja i zaangażowanie doprowadziły 20 września 2018 r. do zdobycia drugiego miejsca podczas turnieju „Małopolscy mistrzowie w szachach” wspieranego przez województwo małopolskie. Zmagania szachistów obserwował Kamil Mitoń – polski arcymistrz w dziedzinie szachów.

Szachy to niewątpliwie jedna z ulubionych dziedzin sportu naszych uczniów – reprezentacja składająca się z dwudziestu szachistów i szachistek podzielonych na pięć grup wywalczyła wysokie wyniki w turnieju, zdobywając kolejno: pierwsze, siódme, piętnaste, dwudzieste i dwudzieste ósme miejsca. Nasi uczniowie awansowali do Wojewódzkiego Turnieju Szachowego i będą zmagali się z drużynami szachowymi z całej Małopolski. Odnieśliśmy sukcesy także w konkurencjach indywidualnych – Robert Jarosz oraz Julia Jarosz zdobyli drugie miejsca w cyklu zawodów szachowych wspieranych przez województwo małopolskie. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów wygraliśmy wspaniałe nagrody, składające się z zestawów szachów wraz z szachownicami i zegarów szachowych, które wręczył nam sam GM Kamil Mitoń – Trener Kadry Narodowej Mężczyzn, a także osoba współpracująca z obecnym Mistrzem Polski i byłym uczniem naszej szkoły Janem-Krzysztofem Dudą.

Nasi uczniowie wyróżnili się nie tylko wspaniałą grą, ale i zamiłowaniem do bezpieczeństwa. Gracze aktywnie wspierali akcję #OdblaskowaSiercza2018 i promowali noszenie kamizelek odblaskowych. W tę szlachetną inicjatywę włączył się także Kamil Mitoń, który poparł akcję „Odblaskowa Szkoła”.

Wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_5359/results.html?l=pl&tb=202_

 

Małopolscy Mistrzowie Szachów- zawody powiatowe

Więcej: photos.app.goo.gl/jgKuZV2ZxFC8wrS1A