II miejsce w województwie

W środę 5 kwietnia odbył się Turniej Finałowy Projektu „Edukacja Przez Szachy w Szkole”- Małopolska. Zawody zorganizowane zostały w Małej Hali TAURON Arena w Krakowie. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów z małopolski biorących udział w zajęciach szachowych w ramach Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Zawody podzielone były na 6 grup- klasy 1, 2, 3 w podziale na chłopców i dziewczynki.

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas pierwszych i drugich. Każdy z nich rozegrał 7 partii i ich wyniki prezentują się następująco (kolejność według zdobytych punktów):

  • Janowska Anna, grupa D1- 7 punktów i pierwsze miejsce w swojej grupie,
  • Reczek Witold, grupa C2- 6 punktów, piąte miejsce (tyle samo punktów co zawodnik na drugim miejscy) na 138 zawodników,
  • Wiechczyńska Natalia, grupa D1- 5 punktów i drugie miejsce w swojej grupie,
  • Galiak Jan, grupa C2- 5 punktów i 12 miejsce na 138 zawodników,
  • Sebastian Zgud, grupa C2- 5 punktów i 19 miejsce na 138 zawodników,
  • Jaszewski Marcin, grupa C1- 4,5 punkta i 7 miejsce,
  • Jarosz Robert, grupa C1- 4,5 punkta i 8 miejsce,
  • Michalski Jan, grupa C1- 4,5 punkta i 9 miejsce,
  • Smoszna Jakub, grupa C2- 3,5 punkta.

Wszyscy zawodnicy grali bardzo dobrze, co przełożyło się na bardzo wysokie II Miejsce w klasyfikacji drużynowej Szkół! Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Staniątkach, gdzie dzieci grają w szachy „od kołyski”. W województwie małopolskim w Projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole” bierze udział 127 szkół (informacja ze strony http://szachywszkole.pzszach.pl/woj-malopolskie/ ).

Wszystkie wyniki grup w których grali nasi uczniowie można znaleźć na stronach internetowych podanych poniżej:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2365/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2368/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2364/

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Liczymy na to, że nasi podopieczni będą w dalszym ciągu realizować swoje szachowe pasje.

Przed zawodami Pan Kamil Baryczka odebrał „Dyplom uznania za wkład pracy i zaangażowania  w rozwój programu „Edukacja przez szachy w szkole” w Województwie Małopolskim”.

Strona MZSzach- http://mzszach.krakow.pl/public/art/544