III miejsce w Mistrzostwach Gminy Wieliczka w badmintonie dziewcząt

We wtorek (18.10.2016) reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Habel, Laura Kołodziejczyk, Aleksandra Tatara – wszystkie z klasy V – wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Gminy Wieliczka w badmintonie dziewcząt.
Dosłownie wywalczyła III miejsce, gdyż przebieg rywalizacji był bardzo zacięty.
W pierwszym meczu trafiliśmy na mocną drużynę z Koźmic Wielkich i przegraliśmy gładko 3:0, w związku z tym że turniej był rozgrywany do dwóch przegranych to czekała Nas jeszcze jedna gra z SP4 z Wieliczki i tutaj już dziewczyny spisały się zgodnie ze swoimi możliwościami i wygraliśmy 3:0.
Kolejny mecz odbył się ze szkołą z Gorzkowa i tutaj też dziewczyny okazały się lepsze. Kolejny mecz już był dużo trudniejszy ze Szkołą ze Śledziejowic i dopiero ostatnie mecze decydowały o Naszym zwycięstwie 3:1. Mecz ten zapewnił Nam miejsce na podium.
W ostatnim meczu o II miejsce spotkaliśmy się ponownie ze szkołą z Koźmic Wielkich i tutaj już nie przegraliśmy tak gładko jak na początku zawodów ale do ostatnich meczów ważyły się losy zwycięstwa. Po dwóch grach pojedynczych był wynik 1:1, gra podwójna rozpoczęła się bardzo dobrze od prowadzenia Pauliny i Laury niestety dwa pozostałe sety wygrały przeciwniczki  wszystko zależało od gier pojedynczych, tutaj niestety oba pojedynki zostały przez Nasze dziewczyny przy czym walka ważyła się do
ostatnich punków w każdym secie.
Dla dziewczyn: Pauliny, Laury oraz Oli (wszystkie trenują w sekcji badmintona UKS Lider Siercza pod okiem trenera Zbigniewa Kacprzaka) należą się ogromne brawa za występ, ogromne zaangażowanie do ostatniej lotki oraz siły pozostawione na boiskach szkoły w Koźmicach Wielkich rozgrywając największą ilość spotkań i setów spośród 7 drużyn występujących na tych zawodach.
Życzymy sobie i im aby w przyszłym roku zajęły miejsce na najwyższym stopniu podium, a na pewno będzie to możliwe jeśli utrzymają taki sam hart ducha i wolę zwycięstwa jak w minionym turnieju.
Gratulujemy!

Zdjęcia dostępne na stronie: https://goo.gl/photos/B6im8UP1WK3EJ1MN7

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status