Turniej szachowy- wyniki

W sobotę 10 czerwca podczas X Festynu Rodzinnego odbył się VIII Turniej Szachowy im. Królowej Jadwigi. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 59 chłopców i 26 dziewczynek z całej małopolski. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim.

Patronat nad zawodami objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł, Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Pan Jan Kusina, a także Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

Zawody sędziowali: Pan Jerzy Cholewa, Pan Kamil Baryczka, Pani Kinga Siwek i Pan Damian Obrzud.

Po bardzo pasjonujących pojedynka ostatecznie najlepsi okazali się:

W grupie dziewczynek:

1. Maria Baran z MKS MOS Wieliczka,
  2. Zuzanna Matusik z UKS Hetman Koronny Trzebinia,
  3. Weronika Niziołem z UKS Goniec Staniątki,

Najlepszą dziewczynką z rocznika 2010 i mł. została Blanka Polakiewicz z UKS Czarny Koń Olkusz, a najlepszą zawodniczką z Naszej szkoły została Anna Ślusarczyk z klasy 3c.

W grupie chłopców:

1. Grzegorz Druzgała z UKS Goniec Staniątki,
  2. Krzysztof Baran z MKS MOS Wieliczka,
  3. Franciszek Kozłowski z MKS MOS Wieliczka,

Najlepszym zawodnikiem z rocznika 2010 i mł. został Karol Kozak z UKS Goniec Staniątki, a najlepszym zawodnikiem z Naszej szkoły został Jakub Smoszna z klasy 2a.

Dodatkowo dużo osób zdobyło swoje pierwsze w życiu kategorie lub podniosło swoją kategorię szachową.

Wszystkim gratulujemy.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronach turniejowych:

grupa chłopców

grupa dziewczynek