XVI Wojewódzki Turniej Szachowy o Sakiewkę Królowej Jadwigi

W sobotę 26 maja ośmioro Naszych uczniów udało się do Rzezawy na XVI Wojewódzki Turniej Szachowy o Sakiewkę Królowej Jadwigi. Zawody były rozgrywane w grupach:

• Grupa C- dzieci urodzone w roku 2009 i mł z maksymalnie IV kategorią,
  • Grupa B- dzieci z roczników 2006-2008, a także młodsze z kategorią wyższą niż IV,
  • Grupa A- OPEN

Wszyscy rozegrali 9 partii, a między partiami mieli możliwość bawić się na placu zabaw.

W grupie C zdominowaliśmy czołówkę, a mogą być jeszcze lepiej, ponieważ w ostatniej rundzie los dał możliwość by Adam z Robertem pomogli sobie nawzajem poprzez wygranie swoich partii. Gdy obaj wygrali lub Robert wygrał, a Adam przegrał to Adam byłby pierwszy, a Robert trzeci.

• Adam Ślusarczyk- II miejsce;
  • Robert Jarosz- IV miejsce,
  • Franciszek Zaporowski- V miejsce,
  • Lena Góra- 22 miejsce i najmłodsza zawodniczka zawodów,
  • Wiktor Jasiński- 28 miejsce.

Wyniki grupa A

W grupie B najlepiej poszło Ani Ślusarczyk, która zajęła 4 miejsce. Maksymilian Reczek był 17, a Julia Jarosz zajęła 22 miejsce.

Wyniki grupa B

Zawody te są zaliczane do cyklu zawodów, w których prowadzona jest klasyfikacja klubów i szkół „wiejskich”. Zawodnicy są reprezentują klub jeżeli są zarejestrowani w klubie (według Centralnego Rejestru PZSzach) lub szkołę jeżeli nie mają przynależności klubowej.  Sumuję się najwyższy wynik chłopca i dziewczynki (osobno w grupie A i B). Dodatkowo pod uwagę brana jest ilość punktów po 7 rundach. W tych zawodach punkty dla Naszej Szkoły zdobyli Lena i Wiktor- po 3 punkty!

Gratulujemy!

Kolejne zawody zliczane do tej klasyfikacji już 1 czerwca w Staniątkach:

OTWARTY TURNIEJ DLA DZIECI ur. w latach 2008-2006 w ramach projektu „WIEJSKIE ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY”

OTWARTY TURNIEJ DLA DZIECI ur. w roku 2009 i młodszych w ramach projektu „WIEJSKIE ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY”

Zachęcamy do wzięcia udziału!