Dyskusyjny klub książki

dkk

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

ZACZYTANI

zaprasza wszystkich, którzy lubią rozwiązywać tajemnicze zagadki detektywistyczne do lektury książki

Pan Jaromir

i arcyzłodziej

jaromir

Informacje w bibliotece

Zapraszam

Serdecznie zapraszam uczniów, którzy chcą porozmawiać o książkach na spotkania

Dyskusyjnego Klubu Książki  ZACZYTANI.

zaczytani1

dkk4 dkk3 dkk2 dkk1

Spotkania odbywają się w wyznaczone środy.

Dyskusyjny Klub Książki daje dzieciom możliwość dostępu do atrakcyjnych i wartościowych nowości wydawniczych oraz miłych rozmów na temat wspólnie przeczytanych lektur. Nasz klub działa już czwarty rok, przy współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Wieliczce oraz Biblioteką Wojewódzką. Dzięki temu mamy możliwość dostępu do bardzo interesujących książeczek. Od czasu do czasu spotykamy się z autorami książek dla dzieci, na przykład z Panią Joanną Olech – autorką opowieści o smoku Pomponie!

3

Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki ZACZYTANI,  uczniowie klasy III, IV i V omawiali dwie ciekawe lektury:

Tajna agentka Dawn”

Poznaliśmy w niej zwyczajną dziewczynkę, która została absolutnie nadzwyczajną agentką, rozwiązującą bardzo nietypowe i skomplikowane zdarzenia. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepiej opowiadającego czytelnika. Każdy mógł wykazać się swoja wiedzą na temat przeczytanej książki i umiejętnością pięknego opowiadania.

4

Nie trudno było zdobyć fajne nagrody!

Druga książeczka „ Moje Bullerbyn” podobała się przede wszystkim dziewczynom. Opowiada o Natalce, która wcale nie chciała wyjeżdżać z Polski do Szwecji, ale z czasem okazało się, że znalazła tam przyjaciół i ciekawe zajęcia. Po omówieniu problemów Natalki dziewczyny chętnie opowiadały o swoich nastoletnich kłopotach i zmartwieniach.

1

Książki, o których już dyskutowaliśmy były bardzo ciekawe. Wśród nich znalazły się miedzy innymi:

•  „Język Trolli”, Małgorzata Musierowicz,
  • „Mania czy Ania”, Erich Kastner,
  • „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, Paweł Beręsewicz,
  • „Wszystko zaczyna się od marzeń”, Marcin Pałasz,
  • „Bruno i {siostry}”, Dorota Suwalska,
  • „Muchy w butelce”, Grażyna Bąkiewicz,
  • „Afryka Kazika”, Łukasz Wierzbicki,
  • „Zuzia i Panna N.”, Mariusz Niemycki,
  • „Ania”, Barbara Ciwoniuk,
  • „Skarb z leśnego grobowca”, Krystyna Śmigielska,