Zajęcia sportowe 2018/2019

KÓŁKO SPORTOWE

W Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy w roku szkolnym 2018/2019 swoją działalność kontynuuje kółko sportowe dla klas I-III (w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego!)

Celem zajęć jest m.in. zapewnienie uczniom z młodszych klas dodatkowej dawki ruchu, zaznajomienie z podstawowymi elementami ogólnorozwojowych ćwiczeń sprawnościowych oraz poprawa własnej sprawności pod okiem instruktora.

Bezpłatne zajęcia prowadzi nauczyciel WF – Adam Czerwiński

• we wtorki, godz. 14:40 – 15:25 dla dzieci uczęszczających w tym czasie na świetlicę.

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO!

Bezpłatne treningi lekkoatletyczne dla dzieci z klas IV-VI
Zajęcia prowadzi nauczyciel WF – Adam Czerwiński
Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu:

• Poniedziałek: 17:00 – Park Mickiewicza w Wieliczce (zbiórka przy Solnym Mieście)
  • Wtorek: 16:30 – Sala gimnastyczna
  • Czwartek: 17:00 – Małopolska Arena Lekkoatletyczna w WIELICZCE

Ilość miejsc ograniczona!

TENIS – prowadzący, nauczyciel WF – Arkadiusz Janusz

• w poniedziałki godz 8:00- 8:45 dla dzieci uczęszczających w tym czasie na świetlicę.
  • w poniedziałki godz 13:50- 14:35 dla dzieci uczęszczających w tym czasie na świetlicę.
  • w piątki godz 8:55- 9:40 dla dzieci z klasy 4a i chętne dzieci ze świetlicy.

Ilość miejsc na zajęcia tenisowe ograniczona

SKS – prowadzący, nauczyciel WF – Arkadiusz Janusz

W roku szkolnym 2018/2019 swoją działalność kontynuuje Szkolne Koło Sportowe – SKS.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas IV-VIII (rok urodzenia 2004-2009 ), którzy poprzez uczestnictwo w tych zajęciach będą chcieli poprawić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach sportowych oraz przygotować się do zawodów sportowych organizowanych w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci

• Poniedziałki godzina 7:00-8:00 – Zespołowe gry sportowe dla klas 6-8
  • Środy godzina 15:40-16:25 – Piłka Nożna – dla dzieci z klas 4-5

(Ilość miejsc ograniczona !!)

ZAJĘCIA SPORTOWE – prowadzący, nauczyciel WF – Arkadiusz Janusz

• w piątki, godz 7:00- 8:00 dla klas 8a,8b,7a – przygotowanie do zawodów sportowych.

KÓŁKO SPORTOWE – Prowadzący Mateusz Węgrzynek. Zajęcia mające na celu rozwój ogólnych cech motorycznych poprzez gry i zabawy o charakterze sportowym. Za pomocą zajęć instruktor wprowadza ćwiczących w tajniki gier zespołowych tj. piłka nożna, piłka ręczna czy koszykówka. Zajęcia prowadzone w pon. w godz. 13:50 – 14:35 dla dzieci z klas I – III uczęszczających w tym czasie do świetlicy.

PIŁKA NOŻNA – Prowadzący Mateusz Węgrzynek. Zajęcia sportowe ukierunkowane na dyscyplinę sportową piłka nożna mające na celu poprawę motoryki oraz indywidualnych umiejętności technicznych z zakresu w/w dyscypliny. Organizowane:

• Wtorek godz. 7:00 – 8:00 dla klasy 8a oraz chętnych uczniów z klas 8b i 7a
  • Wtorek godz. 8:00 – 8:45 dla klasy 5

INFORMACJI NA TEMAT TRENINGÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ UKS (LEKKA ATLETYKA, BADMINOTN, PIŁKA NOŻNA, SZACHY I WSPINACZKA) PROSIMY SZUKAĆ W ZAKŁADCE „UKS