Nasze osiągnięcia 2013-14

Natalia Habel z olbrzymim sukcesem zakończyła rywalizację w ramach Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży zajmując 1. miejsce w powiecie, 3. w województwie oraz 20. w kraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!
VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110 VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110
Gabrysia Jurczyk z klasy III została zwyciężczynią gminnego konkursu „Z Janem Pawłem II po Polsce”.
4 1
W tym samym konkursie wyróżniona została także Justyna Kowal.
3 2
Uczennica kl. IV  Julia Wróbel  zajęła II miejsce w II edycji gminnego konkursu fotograficzno – plastycznego ,,Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w gminie Wieliczka”
IF
Na Olimpijskim Turnieju Tańca zorganizowanym przez Szkołę Tańca „PASJA” w Krakowie
dyplomy i medale otrzymali Oliwia Wróbel i Maciej Łyduch z kl. 0 „B”

III miejsce dla kółka teatralnego „Kociaki” kL. I-III
oraz nagroda aktorska
dla Aleksandry Jaszewskiej z kl. I i Izabeli Kutrzeby z kl. II
w gminnym przeglądzie teatralnym  „Teatr i My”

II miejsce dla Weroniki Mesterhazy
W Gminnym Konkursie Recytatorskim

KONKURS NA NAJLEPS
ZY RYSUNEK ZDROWEGO ŚNIADANIA

1 miejsce – Emila Rówińska
2 miejsce – Amelia Piąstka
3 miejsce – Aleksandra Jaszewska
wyróżnienie – Jaśmina Zabłocka

Foto1

KONKURS NA NAJLEPSZY RYSUNEK ZDROWYCH SŁODYCZY

1 miejsce – Weronika Zoń
2 miejsce – Maksymilian Grzybowski
3 miejsce – Amelia Piąstka

Foto214.03. 2014.r w CKiT w Wieliczce odbył się turniej recytatorski.

Uczennica klasy I Aleksandra Jaszewska zajęła II miejsce w Eliminacjach Gminnych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i awansowała do kolejnego etapu.

Foto4 Foto3

Dnia 31 marca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce odbył się gminny etap Turnieju Pięknego Czytania.  Szkoła Podstawowa w Sierczy reprezentowana była przez uczniów klasy V – Weronikę Mesterhazy oraz Kacpra Mączkę. Konkurencja była ogromna (w turnieju brało w tym roku udział ponad 40 uczestników). Nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Zarówno Weronika jak i Kacper czytani rzeczywiście PIĘKNIE, a Jury miało twardy orzech do zgryzienia, przyznając punkty poszczególnym uczestnikom.

Turniej zakończył się dla naszej szkoły sukcesem w postaci II miejsca, które zajęła Weronika Mesterhazy !!!

Gratulujemy!!!

Już teraz zaczynamy przygotowania do etapu powiatowego, który czeka Weronikę w maju.

100_9789 100_9793

W dniach 22-23.03.2014 r., uczestniczyłam w międzynarodowym konkursie skrzypcowym we Włoszech „6th International Competition Giovani Musicisti – Citta di Treviso”, właśnie w miejscowości Treviso, niedaleko Wenecji.

Jest to niezwykle prestiżowy konkurs, który wszedł już na stałe w kalendarz imprez muzycznego świata. Przyjeżdżają tutaj młodzi instrumentaliści z najdalszych zakątków Europy i Azji, reprezentując swoje szkoły muzyczne I i II stopnia oraz uczelnie muzyczne. Ten zaszczyt reprezentowania Polski w Italii, przypadł właśnie naszej Szkole Muzycznej I stopnia w Wieliczce, do której uczęszczam.

Mimo ogromnej konkurencji sprostałam zadaniu, zdobywając tym samym trzecie miejsce, w swojej sekcji i kategorii wiekowej. Do tej pory to mój największy sukces, w edukacji muzycznej. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam wziąć udział w tym konkursie.

Gabriela Baltaza, kl. V

100_9787 100_9791 100_9795