Projekty 2019/2020:

Nazwa Projektu Z kim? Nauczycielka odpowiedzialna:
“Lekcje z emocjami – jak dbać o swój nastrój” Uniwersytet Dzieci VII (cała klasa)

Va (cała klasa)

Vc (cała klasa)

IVa (cała klasa)

L. Prokopowicz

J. Kamisińska

J. Major

M. Giza-Balawajder

“A Ty, czujesz klimat?” Polska Akcja Humanitarna VII (koło ekologiczne) L. Prokopowicz
“Tradycyjny sad” VIc (koło ekologiczne) L. Prokopowicz
“Praca projektowa. Jak zrealizować projekt?”

Uniwersytet Dzieci

VIc (cała klasa) E.Czyż
“Mega Misja” Fudacja Orange Świetlica T. Zabłocka
“Być jak Ignacy” Świetlica T. Zabłocka
“Piękna nasza Polska cała” Przedszkole (wszystkie grupy) K. Cholewa, G. Woźniak
“Od uprawy do potrawy” 0 (cała grupa) S. Wróbel

Projekty 2018/2019:

Projekty 2017/2018:

Archiwalne:

Ogólnopolska wymiana pocztówkowa klasy Ia

Uczniowie klasy Ia biorą udział w projekcie WSiP „Wielka mapa Polski”. Akcja ta polega na wymianie pocztówek między uczniami klas 1–3 z całej Polski. Dzięki temu dzieci poznają różne zakątki naszego kraju oraz prezentują ciekawe miejsca naszej okolicy. Ważnymi umiejętnościami doskonalonymi podczas trwania projektu są: redagowanie kartek i adresowanie koperty oraz orientacja na mapie.  Wszystkie otrzymane pocztówki umieszczane są w odpowiednich miejscach na mapie Polski.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji odnowiony zostanie zanikający już piękny zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.

PLANETA ENERGII w kl. Ib

Jaką rolę pełni prąd w naszym życiu, jakie są jego podstawowe źródła oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niego korzystać? – oto pytania, które zadawali sobie uczniowie kl. I b w czasie realizacji Programu „Planeta Energii”. Głównym celem realizowanego programu było propagowanie wśród najmłodszych wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. W trakcie jego realizacji pierwszoklasiści poznali także zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, podczas burzy czy w przypadku porażenia prądem. Uczniowie nie tylko sami wykonywali szereg doświadczeń z pogranicza fizyki, ale także zdobytą wiedzą dzielili się z młodszymi  koleżankami i kolegami. Przygotowali dla nich m.in. wystawę swoich prac, którą chętnie prezentowali.

Zapraszamy do obejrzenia „sprawozdania zdjęciowego” z naszej pracy, które znajduje się w galerii szkolnej.

wych. Iwona Sampolska

„Spotkanie z Brombą o mierzeniu”

30 listopada 2016r. uczniowie kl. Ib oraz zerówki uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji pt.: „Spotkanie z Brombą o mierzeniu”. Dzieci odbyły wyprawę w głąb Brombowej torby, gdzie czekały na nich różne ciekawe przedmioty służące do mierzenia. Dzięki tej pogłębionej wiedzy udało się pierwszoklasistom ustalić: jak stary jest metr i co było przed nim, ile dłoni zmieści się w stopie oraz jak kupić spodnie w dobrym rozmiarze?

Iwona Sampolska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

„Śniadanie daje moc” w kl I b

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!  9 listopada pierwszoklasiści wspólnie przygotowali wspaniałe śniadanie, z którym mogli pełni sił i humoru wystartować w nowy dzień.

Była to  nie tylko pouczająca lekcja zdrowego odżywiania, ale także świetna zabawa!!!

Iwona Sampolska

20161108_143703     20161108_142142        20161108_142053   20161108_141059     20161108_141052     20161108_141042

KLASA IB

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 14.10.2016

14 października 2016 r.  to data wyjątkowa dla całej naszej szkolnej społeczności.  W tym dniu Pani Dyrektor Renata Bachowska dokonała uroczystego pasowania najmłodszych podopiecznych naszej szkoły na uczniów klasy I. Wielka trema i rozpierająca duma wypisane były nie tylko na twarzach dzieci, ale również ich rodziców. Po części oficjalnej, która odbyła się na sali gimnastycznej, dzieci wraz z zaproszonymi  gośćmi udały się do swoich sal na poczęstunek i dalsze wspólne świętowanie.

Drodzy Pierwszoklasiści!!!

U progu nauki w szkole życzę Wam,  aby każdy z Was znalazł tutaj  prawdziwego przyjaciela oraz by nauka była dla Was przyjemnością, a każdy dzień pobytu w szkole był radosny i szczęśliwy.