Psycholog szkolny:

Katarzyna Podstawa – absolwentka psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła studia podyplomowe z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz 4-letni całościowy kurs psychoterapii. Stale bierze udział w szkoleniach i konferencjach podnosząc swój warsztat pracy. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzinami.

Psycholog szkolny i jego zadania:

Psycholog szkolny jest osobą biorącą aktywny udział w życiu szkoły. Spotyka się z pojedynczymi uczniami, ale także realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu rozwój umiejętności radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami, asertywności, integracji, kreatywności, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podejmuje również działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych. Aktywnie uczestniczy w działaniach wychowawczo-profilaktycznych na terenie szkoły. Psycholog w szkole pomaga w trudnych sytuacjach i udziela wsparcia.

Do psychologa szkolnego może zgłosić się:

• uczeń, kiedy:

– potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z problemami

– nie radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami

– chciałby z kimś porozmawiać o swoich trudnościach

– chciałby poradzić sobie z konfliktami rówieśniczymi lub z bliskimi osobami

• rodzic, gdy:

– niepokoi się o swoje dziecko

– zauważa, że dziecko ma trudności

– pragnie je lepiej zrozumieć

Gabinet psychologiczno-pedagogiczny znajduje się na I piętrze.

Godziny pracy psychologa szkolnego:
poniedziałek: 8:00 – 13:30
wtorek: 9:45 – 13:50, 14:35 – 15:30
środa: 8:45 – 12:45
czwartek: 11:45 – 14:30
piątek: 8:45 – 13:30
W razie potrzeby spotkania poza ustalonymi godzinami pracy proszę o kontakt z sekretariatem lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przydatne linki:

Dzień Dawcy 2018

Mali Fenomenalni

Jak rozwijać pozytywną samoocenę u dziecka?

Dlaczego warto wybrać szkołę integracyjną?

Po co dzieciom obowiązki domowe?

Ankieta ewaluacyjna wewnętrzna – link do ankiety

Ankieta ewaluacyjna programu wychowawczo-profilaktycznego

A także:

Wielka moc – budowanie bezpiecznej więzi rodzic-dziecko
„Wielka Moc”, to pierwsza w Polsce animowana produkcja dotycząca roli bezpiecznej więzi w rozwoju dzieci. Poznajcie Roberta, jego rodziców oraz drzewo skrywające pewną tajemnicę… Zapraszamy do oglądania i udostępniania!
www.wielkamoc.eu

Bezpieczny internet
Zachęcam Państwa do zapoznania się ze stroną http://www.saferinternet.pl/ Znajdą tam Państwo wiele przydatnych informacji na temat zagrożeń w sieci oraz jak im zapobiegać. Ze strony można ściągnąć także bezpłatne poradniki dotycząc bezpieczeństwa dzieci w internecie.