Szkolna Kasa Oszczędności

SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędności to program umożliwiający dzieciom wypracowanie  umiejętności systematycznego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi.

SKO w naszej szkole istnieje od 2011 r. Od początku funkcję opiekunów tej działalności sprawują panie: Urszula Michalik i Agnieszka Gabryś.

Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Uczniowie biorą udział w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy, w akcjach charytatywnych, działaniach na rzecz środowiska i szkoły. Uczestniczą w konkursach związanych z SKO ucząc się w ten sposób gospodarowania pieniędzmi, przedsiębiorczości i wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych.

Prowadzimy kronikę, w której dokumentujemy wszystkie ważne wydarzenia z naszej działalności. Co roku bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie dot. działalności SKO w szkole. Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa w naszej szkole coraz więcej uczniów oszczędzających w SKO.

Nasze działania możecie poznać także wchodząc na   stronę: TALENTOWISKO

REGULAMIN SKO

ROK SZKOLNY 2017/2018

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim okazja do powiększania swojego „kapitału”. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w naszych akcjach i konkursach, ale przede wszystkim do systematycznego wpłacania swoich oszczędności na książeczki SKO. Przypominamy, że wpłat można dokonać u Pani Agnieszki Gabryś lub Pani Urszuli Michalik.

Witamy nowych członków SKO

Jak co roku do grona oszczędzających dołączają nowi uczniowie – są to pierwszoklasiści. W tym roku 16 października dzieci z klas pierwszych stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. W tym uroczystym dniu pierwszaki ślubowały być pilnymi uczniami, dbać o dobre imię Szkoły i wzorowo się zachowywać. Oprócz dyplomów pasowania na ucznia i tarcz szkolnych otrzymali książeczki SKO z 10 zł wkładem od Banku Spółdzielczego w Wieliczce. Teraz mogą oszczędzać pieniążki, aby spełniać swoje marzenia.

ROK SZKOLNY 2016/2017

Ważna informacja dla członków SKO! Zdobywamy tytuł Mistrza Oszczędzania!

Od października wraz z Małopolskim Bankiem Spółdzielczym w Wieliczce wdrażamy Program Motywacyjny dla uczniów oszczędzających w SKO. Każdy z was może zdobyć tytuł Mistrza Oszczędzania. Pomoże wam w tym karta mistrza oszczędzania, która założona zostanie podczas dokonywania październikowej wpłaty. Na karcie tej będą przez was gromadzone naklejki uprawniające do zdobycia dyplomów w jednej z dwóch kategorii, tj. systematyczność i skuteczność. Za każdą wpłatę otrzymacie jedną naklejkę, po czterech naklejkach zdobędziecie dyplom „Srebrny Puchar Mistrza Oszczędzania”, a po kolejnych czterech – dyplom „Złoty Puchar Mistrza Oszczędzania”.
W kategorii „skuteczność” za każdy kolejny miesiąc bez wypłaty także otrzymacie jedną naklejkę. Po czterech miesiącach bez wypłat zdobędziecie dyplom „Srebrny Skarbiec Oszczędzania”, a po kolejnych czterech (czyli najwcześniej w czerwcu 2017r.) – dyplom „Złoty Skarbiec Mistrza Oszczędzania”.
I ty możesz zostać Mistrzem Oszczędzania! Zapraszamy i zachęcamy!

opiekunki SKO: Urszula Michalik i Agnieszka Gabryś

img_20161027_212000                       img_20161027_212026

Konkurs plastyczny na „Kartkę świąteczną”

Z okazji Świąt Wielkanocnych Małopolski Bank Spółdzielczy zorganizował konkurs plastyczny na projekt kartki świątecznej. Wśród uczestników laureatem III miejsca okazał się uczeń z naszej szkoły – Jakub Stepaniuk. W nagrodę otrzymał 50 zł, które zostało wpłacone na jego książeczkę oszczędnościową. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tego sukcesu.

17842008_1846458442275105_523928825_n     17841897_1846458655608417_1439298719_n