Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie,

ruszamy z akcjami wolontariatu na miarę naszych dzisiejszych czasów – wolontariat w edukacji zdalnej.

Po pierwsze, pragniemy Was zachęcić do dzielenia się notatkami w ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty – w szczególności zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji klasę 8 i klasy 7.

Linki do stron, gdzie możesz udostępniać swoje notatki:

Język Polski

Język Angielski

Wytyczne do tworzenia notatek w ramach akcji „Notowanie ma MOC”

1. Pisz własnymi słowami, nie kopiuj z Internetu (stop plagiatom!)
  2. Zbieraj najważniejsze informacje, pisz konkretnie – minimum słów, maksimum treści.
  3. Twórz notatki przejrzyste, kolorowe, wygodne do uczenia się –  app.creately.com canva.com
  4. Twórz notatki na komputerze i zapisuj w formacie PDF lub PNG.
  5. Notuj źródła i zamieszczaj pod koniec notatki.
  6. Uważaj na błędy ortograficzne, językowe, interpunkcję.
  7.  Notatki nazywaj: [Zagadnienie, imię, nazwisko] Np. Wielokąty – obwody i pola, Jaś Nowak

Zapisy do poszczególnych zagadnień – tu! Wpisz się do tabelki 🙂

Po drugie, będziemy tworzyć grupki samopomocy edukacyjnej, gdzie osoby, które posiadają wiedzę z danego przedmiotu mogą się nią podzielić z innymi. Więcej informacji wkrótce.