Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek 5 maja 2023 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Żeby uczcić wydarzenie sprzed 232 lat, kiedy to 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja, uczniowie starszych klas przygotowali spektakl historyczny.

Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli, wciąż jeszcze podzielonych na stany. Dzięki doskonałemu przedstawieniu w wykonaniu szósto-, siódmo- i ósmoklasistów wszyscy uczniowie naszej szkoły na pewno zapamiętają to niezwykłe wydarzenie. 

Patrycja Gołąbek-Jonak

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu: 


Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status