Debata szkolna – Machina zmian ruszyła

    W dniu 06 czerwca odbyła się debata szkolna, której tematem przewodnim była „Powaga i poważnie rozumiana pozytywność”, oczywiście w odniesieniu do edukacji i systemu oświaty w którym na co dzień funkcjonujemy.
W czasie debaty, z nami – nauczycielami, byli rodzice, uczniowie i przedstawiciele władz samorządowych. Rozmawialiśmy razem, na równym poziomie słuchając się wzajemnie i szukając wspólnych rozwiązań.
Jesteśmy zgodni – wszyscy potrzebujemy przestrzeni, aby złapać oddech. Czujemy potrzebę zmian w polskiej szkole, wiemy, że podstawą efektywnej nauki są dobre relacje międzyludzkie, oparte na szacunku i zaufaniu, że dzieci nie rodzą się po to, aby nas, nauczycieli i rodziców zadowalać, że dobro dziecka i dobro rodzica, to niekoniecznie to samo… Jest nad czym myśleć.
Nasze spotkanie uświadomiło nam, że zmiany są nie tylko konieczne, ale możliwe, że są tuż za rogiem, są na wyciągnięcie ręki – bo one są w nas, w poważnym, a zarazem pozytywnym rozumieniu swoich zadań jako wychowawcy, nauczyciela, rodzica, ucznia czy innej osoby, której decyzje nie są obojętne dla codzienności szkolnej.

Takie spotkania budują i zachęcają do wychodzenia z Matrixa i brania odpowiedzialności w swoje ręce, są jak wiatr w skrzydła dla ludzi, którzy w rozmowie i kompromisie widzą drogę do tworzenia jakości edukacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania i wszystkim, którym zechciało się z nami spotkać i porozmawiać.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Więcej o wynikach debaty już wkrótce.

Renata Łanoszka

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status