Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Sierczy

W dniach od 6 lutego do końca marca w Szkole Podstawowej w Sierczy odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję wziąć udział w licznych lekcjach stacjonarnie i zdalnie oraz w warsztatach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci.

Podczas zajęć uczniowie poruszali ważne kwestie, takie jak:

  • Cyberprzemoc – czym jest i jak jej przeciwdziałać?
  • Netykieta – jak zachować się w sieci kulturalnie i odpowiedzialnie?
  • Ochrona danych osobowych – jak chronić swoje dane w sieci?
  • Fake news – jak rozpoznawać fałszywe informacje w sieci?

Celem Dnia Bezpiecznego Internetu było uświadomienie uczniom potencjalnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z internetu, a także wskazanie sposobów na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z sieci.

Dodatkowo, uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas tworzenia plakatów i prezentacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Sierczy był cennym doświadczeniem dla wszystkich uczniów. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci i nauczyli się, jak korzystać z niej w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Wcześniejsza publikacja jest dostępna tutaj

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status