„ JURA W PIGUŁCE” – wycieczka klasy 3a i 3b.

W czwartek 22.09.2022 r. byliśmy na wycieczce szkolnej. W trakcie wycieczki zwiedzaliśmy Pustynię Błędowską, Zamek w Rabsztynie oraz Jaskinię Nietoperzy. W jaskini były sztuczne zwierzęta, które zwykle w niej mieszkają m. in.: niedźwiedzie, wilki i pumy oraz prawdziwe nietoperze, które w trakcie naszej wizyty spały. Podczas zwiedzania ruin zamku w Rabsztynie oglądaliśmy makietę tej budowli, dzięki czemu łatwiej nam było wyobrazić sobie jak to miejsce wyglądało kiedyś. Z punktu widokowego „róży wiatrów” mogliśmy zobaczyć duży teren pustyni oraz wieżę, z której dawniej strażacy wypatrywali pożarów. Wycieczka bardzo mi się podobała, a dzięki przewodnikowi mogliśmy się dużo dowiedzieć.

Leon T., klasa 3b

W czwartek byliśmy na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Najpierw pojechaliśmy na Pustynię Błędowską. Szukaliśmy tam mrówkolwa, ale nie udało się nam go znaleźć. Później pojechaliśmy do zamku w Rabsztynie, a gdy tam byliśmy zaczął padać deszcz. Na końcu pojechaliśmy do Jaskini Nietoperzowej, gdzie było kilka nietoperzy. Oglądaliśmy tam też stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty. Wycieczka mi się podobała.

Alicja K., klasa 3b

W czwartek byliśmy na wyciecze. Odwiedziliśmy Pustynię Błędowską, Zamek i Jaskinię Nietoperzy. Na pustyni było pełno piasku. Szukaliśmy robaczka który barwi materiał na czerwono. Zamek był stary ale w środku było dużo rzeczy odnowionych. Najbardziej podobała mi się Jaskinia Nietoperzy. W jaskini były nietoperze, ale spały i nie dało się zobaczyć ich pyszczków ani jak latają.

Małgorzata N., klasa 3b

Byliśmy całą klasą na wycieczce w Jaskini Nietoperzowej, na Zamku w Rabsztynie oraz na Pustyni Błędowskiej. Na Zamku w Rabsztynie pan przewodnik opowiadał m.in. o Potopie Szwedzkim. Na Pustyni Błędowskiej były domki w kształcie róży wiatrów. W Jaskini Nietoperzowej były: stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Były również śpiące malutkie nietoperze. A w sklepiku kupiłem sobie takie śmieszne jajo.

Antek S., klasa 3b

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status