Ratujemy wspólnie z WOŚP! 16.10.2018 r.

Po raz kolejny z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) zorganizowany został „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Celem tej inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Punktem kulminacyjnym akcji był dzień 16 października, kiedy to uczniowie naszej szkoły włączyli się do inicjatywy i wzięli udział w pobijaniu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy organizowanym przez WOŚP. Punktualnie o godz. 12.00 w poszczególnych salach rozpoczęło się 30-minutowe prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Działania te prowadzili uczniowie równocześnie na 4 fantomach. W przygotowania do akcji aktywnie włączyli się wybrani uczniowie kl. VII i IIIb, którzy uczyli młodszych kolegów udzielania pierwszej pomocy.

Kiedy przed kilkoma laty zostaliśmy zaproszeni przez WOŚP na szkolenie, na którym otrzymaliśmy oprócz solidnej dawki wiedzy komplet fantomów oraz materiałów dla uczniów i nauczycieli nie przypuszczaliśmy, że będą to umiejętności tak regularnie przekazywane najpierw przez nas nauczycieli dzieciom, a następnie przez starszych uczniów ich młodszym kolegom. Cieszymy się, że nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że potrafią udzielać pierwszej pomocy, a cała akcja jest dla nich ważnym przeżyciem.

 

Iwona Sampolska

Agnieszka Gabryś

Ratujemy z WOŚP – galeria

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status