„Sąd nad książką”

Nasza szkolna biblioteka jest miejscem, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać uczniom naszej placówki. To miejsce, gdzie odbywają się liczne konkursy, akcje i kampanie. Pomyśleliśmy zatem – jak świętować w naszej szkole Październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych? Z pomocą przyszli nam uczniowie klasy IIIb i IIb, którzy postanowili „osądzić książkę”. W przedstawieniu udział wzięli: sędzia (Marcin Jaszewski), prokurator (Zuzanna Bandyk) i obrońca (Sylwia Mól). Był także komputer (Kacper Donizak), który starał się wyprzeć książkę z naszego życia i kaseta wideo (Alicja Żyła), wmawiająca nam, że ułatwia odbiór rzeczywistości. Była także Pani Bibliotekarka (Urszula Bednarz) i licznie zgromadzeni „młodsi koledzy” i narratorzy (Natalia Kaczor, Natalia Lipińska, Julia Majerczyk, Tomasz Nawalany, Milena Małota, Kinga Pazdirek, Julia Stachurska, Anna Trąbka, Natalia Wiechczyńska) – słowem działo się wiele. Najważniejsze jednak, że Książka (Lena Siatka) obroniła się sama i pozostaje w doborowym towarzystwie innych książek w naszej bibliotece szkolnej oczekując na kolejne dzieci, które będą ją czytać i z niej korzystać.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Iwona Sampolska
Małgorzata Gintowt
Joanna Kmiecik

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status