Spotkania z matematyką

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły podczas zimowych ferii uczestniczyli w matematycznych zajęciach. Na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Technicznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizowane są „Spotkania z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych z województwa małopolskiego.  Zorganizowane już po raz dziesiąty zajęcia były skierowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Spotkanie podzielono na trzy części. W części pierwszej uczniowie uczestniczyli w czterech, około półgodzinnych warsztatach. W drugiej brali udział w wykładzie. Ostatnią część stanowiło podsumowanie połączone z wręczeniem upominków wszystkim uczestnikom. Tematyka proponowana uczniom była różnorodna i dotyczyła: pentomina, pokera matematycznego, origami i zagadek logicznych. Uczniowie brali też udział w wykładzie „Matematyka z dreszczykiem”. Zabawy oraz wykład miały na celu przybliżyć matematykę poprzez swobodną zabawę i działanie.
Jesteśmy przekonani, że uczniom naszej szkoły zajęcia się podobały. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku dołączą do nas kolejne osoby!
Więcej o warsztatach można przeczytać na stronie
znajduje się tam też foto relacja.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status