Święty Mikołaj dla Seniora

Szanowni Państwo,

w przedświątecznym czasie Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Święty Mikołaj dla Seniora” (www.swietymikolajdlaseniora.pl). Spośród ponad 11 tysięcy listów wybraliśmy cztery – od mieszkańców krakowskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Helclów 2. Panie – Alicja, Janina i Maria (niedługo będzie świętowała 92 urodziny!) oraz pan Marian bardzo liczą na Świętego Mikołaja!

Chociaż wiemy, że często prezenty są dla Seniorów tylko spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym podarunkiem, realizowanym w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka.

Każdy list to indywidualne marzenia konkretnego Seniora, a misją akcji jest zadbanie o to, by obdarowani mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo. Dlatego tak istotne jest stworzenie prezentu w pełni odpowiadającego na treść listu. Prosimy o rzeczy nowe, zgodne ze specyfikacją:

• słodycze (miękkie pierniki, ptasie mleczko, czekolady bez orzechów, cukierki itp.)
  • kawy, herbaty
  • gadżety świąteczne, które sprawią Seniorom radość
  • tekstylia, np. koce, poduszeczki, pościel
  • suplementy dla Seniorów, np. Nutridrinki, Biovital itp.
  • kosmetyki damskie i męskie oraz produkty do pielęgnacji osób leżących, np. chusteczki i pianka Seni

Szczegółowa lista potrzeb konkretnych seniorów została Państwu wysłana w wiadomości w dzienniku elektronicznym – zachęcamy do wpisywania się. Liczymy na Państwa hojność, jeżeli będziemy mieli nadwyżki jakichś produktów, to rozdysponujemy je pomiędzy pozostałych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej – na pewno bardzo się przydadzą.

Podarunki zbieramy do 21 listopada 2022 r.

Prosimy o podpisywanie przynoszonych rzeczy – odwdzięczymy się pochwałą.

Liczymy na Państwa wielkie serca! Niech się dzieje magia świąt!