Szachy w szkole

               Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia. Dobrze wiemy, iż wprowadzenie nauki gry w szachy w młodszym wieku szkolnym wpływa wszechstronnie na rozwój uczniów. Dzieci uczące się grać w szachy, dostrzegają często na początku w nich przede wszystkim zabawę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym wojskiem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, muszą przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem, ale i wyobraźnią.  

            Szachy to jedna z dyscyplin sportowych, która wymaga wiele wyrzeczeń. Lekcje szachów bywają trudne i żmudne: teoria,  ćwiczenia na kartce papieru, zasady powtarzane do znudzenia, ale jak głosi stare przysłowie „bez pracy, nie ma kołaczy”, albo inaczej „ćwiczenie czyni mistrza”.

Czwartkowe popołudnie było podsumowaniem szachowych zmagań uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy. Pani Dyrektor Renata Bachowska uhonorowała i wręczyła pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom zajęć „Szachy w szkole”, a Pani Wicedyrektor  Małgorzata Jarosz – Barwińska wręczyła młodym szachistom dyplomy uznania. W tym dniu odbyła się również lekcja otwarta, uczniowie przed swoimi rodzicami mogli pochwalić się zdobytymi umiejętnościami. Odbył się quiz szachowy, odważniejsi rozegrali partie szachowe, a wszystko to zostało uwiecznione na zdjęciach do obejrzenia których serdecznie wszystkich zapraszamy.   

Z szachowym pozdrowieniem

koordynatorzy szachów w szkole.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status