„Szkoła do hymnu”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i w dniu 10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogli się dzisiaj spotkać w szkole, ale nie przeszkodziło im to w wykonaniu zadania. O godzinie 11.11 łącząc się ze swoich domów pięknie odśpiewali hymn Polski.

To nie jedyny sposób w jaki  uczcili zbliżające się święto odzyskania przez Polskę wolności, po 123 latach niewoli. Już wcześniej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, przebywając w szkole, dekorowali  klasy flagami w barwach narodowych, wykonali gazetki ścienne związane z tematyką Narodowego Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada.

Chociaż ten rok jest zupełnie inny, ograniczenia związane z epidemią zmieniają naszą rzeczywistość, nie ma wspólnego apelu, który zawsze przepełniony był wierszami i pieśniami patriotycznymi, nie odwiedzamy miejsc pamięci narodowej, by oddać hołd poległym w walce za naszą wolność to w sercach pamiętamy. Z tej okazji odbyły się lekcje online, podczas których nauczyciele przedstawili drogę naszej Ojczyzny do wolności. Uczniowie wykonali różne prace plastyczne, recytowali wiersze, śpiewali pieśni.

Zapraszamy do udział w grach edukacyjnych MEN „Godność, wolność, niepodległość”, które znajdziecie pod poniższym adresem:

Link ogólny: https://niepodlegla.men.gov.pl

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status