Wycieczka do Sandomierza

Maj to piękny miesiąc – szczególnie, gdy można w ciepłych majowych promykach słońca zwiedzać urocze zakątki naszego kraju. Nam niestety nie było to dane. Wycieczka klasy IIb i IIIb w malownicze krajobrazy okolic Sandomierza upłynęła w strużkach deszczu – ale i tak była niezwykle udana!!!

Mogliśmy zobaczyć tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchać miejscowych legend. Zwiedzaliśmy kościoły, spacerowaliśmy po Rynku podziwiając zabytki. Zobaczyliśmy zbrojownię i sale tortur. Mieliśmy okazję spotkać średniowiecznego rycerza, który z zapałem i niezwykłym humorem przedstawił nam życie księżniczek i rycerzy – oczywiście w jego opowieściach, w role aktorów wcielali się uczniowie z klasy IIb i IIIb. Co bardzo ważne tej niecodziennej lekcji historii towarzyszyły liczne wybuchy śmiechu 😊 i zabawnej konwersacji. Zwiedzaliśmy także ruiny Zamku Krzyżtopór w miejscowości Ujazd – przed powstaniem Wersalu był to największy tego typu obiekt w Europie. Zamek oczarował nas swoją architekturą i historią powstawania. Obiekt ten zbudowany na planie kalendarza miał: 4 baszty, 12 sal balowych, 52 komnaty i 365 okien.   Kolejną atrakcją była wizyta w pałacu w krainie bizonów. Zwiedzaliśmy komnaty kurozwęckiego pałacu i wzięliśmy udział w dzikim safari – to przy tym pałacu znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości, jednak to co widzieliśmy i czego doświadczyliśmy na pewno pozostanie z nami na długo.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Iwona Sampolska

Małgorzata Gintowt

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status