Wycieczka w Góry Świętokrzyskie – klasy IV, IIIa, IIIc

6-7 kwietnia 2017 klasy IV, IIIa i IIIc wybrały się na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Wczesnym rankiem ruszyliśmy w stronę pierwszej atrakcji – Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Chęcinach, gdzie Uczniowie mieli szansę poznać możliwości swojego ciała i umysłu, doświadczyć trudów osoby poruszającej się na wózku, spróbować zbudować konstrukcje zaprojektowane przez Leonarda da Vinci. Następnym przystankiem była Jaskinia Raj, gdzie uczestnicy wycieczki mogli odkryć podziemne skarby ziemi oraz na własne oczy zobaczyć zamieszkujące jaskinię nietoperze i pająki. Kolejną niezwykłą atrakcją było Centrum Neandertalczyka, gdzie Uczniowie mogli poznać szczegóły życia człowieka pierwotnego. Po obiedzie ruszyliśmy przywitać się z Dębem Bartkiem, którego rozmiary i dostojeństwo zadziwiły niejednego.
Po dniu pełnym wrażeń zakwaterowaliśmy się w Willi Czarownica w miejscowości Nowa Słupia, gdzie na wszystkich czekała pyszna kolacja. Na koniec uczestników zaskoczyła kolejna niespodzianka – dyskoteka, na której można było wytracić resztki energii przed smacznym snem.

Drugi dzień przywitał nas niezwykłą pogodą. Słońcem i śniegiem. Z dobrymi humorami ruszyliśmy dzielnie w stronę Łysej Góry i Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej będącym też Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Po zwiedzeniu obiektu udaliśmy się zobaczyć gołoborza i wysłuchaliśmy pogadanki na temat ich powstawania. Po pożywnym obiedzie Uczniów czekała ostatnia atrakcja – Muzeum Zabawek w Kielcach, gdzie można było zobaczyć zabawki, którymi bawili się nasi Rodzice, Dziadkowie i Pradziadkowie.

W drodze powrotnej odbył się Quiz Wiedzy sprawdzający znajomość informacji poznanych w trakcie wycieczki. Wszyscy wykazali się nieprzeciętną wiedzą, a wiele osób została nagrodzona. Z dobrymi humorami wróciliśmy do Sierczy, nie mogąc się doczekać kolejnej wyprawy.

Kl. 3a, 3c oraz kl. 4 – Wycieczka w Góry ™Świętokrzyskie.

Więcej: goo.gl/photos/esLtJzBsX2m9H87n8

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status