Kiermasz Wielkanocny

We wtorek, 15 kwietnia 2014 r. w naszej Szkole, odbył się tradycyjny już Kiermasz Wielkanocny. Od lat biorą w nim udział nie tylko uczniowie szkoły i rodzice, ale również mieszkańcy Sierczy, Rożnowej i Grabówek. Na tegorocznej uroczystości gościliśmy również Panią Burmistrz Urszulę Rusecką.

            Wspólne świętowanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Uczniowie z klasy I i II wystąpili z przedstawieniem pt. „Zielono mi”, które to w minionym tygodniu zdobyło pierwszą nagrodę na Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Skrzat 2014” w CKiT w Wieliczce. Swoje talenty artystyczne zaprezentowały również najmłodsze dzieci ze szkoły, czyli przedszkolaki. Przebrane za pisanki, zajączki, kurczaczki oraz kaczuszki, śpiewająco przedstawiły tradycję Świąt Wielkanocnych.

            Przy tak licznie zgromadzonej publiczności miało miejsce również rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, w którym brały udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Laureatką pierwszego miejsca została Julia Grzybek z grupy IV.

            Po części artystycznej i świątecznych życzeniach , rozpoczęto wspólne biesiadowanie. Stoły, dzięki pomocy Rady Rodziców, zastawione były przekąskami z jajek oraz rozmaitymi ciastami. W czasie kiermaszu można było kupić stroiki, koszyczki z przysmakami wielkanocnymi, pisanki i inne wspaniałe ozdoby wielkanocne wykonane wcześniej przez dzieci, rodziców i nauczycieli, a także wziąć udział w licytacji zupełnie wyjątkowych ozdób.

            Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze, i trwało do późnego wieczora.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status