DZIEŃ PATRONKI NASZEJ SZKOŁY

W wigilię uroczystości św. Jadwigi Królowej, 7 czerwca 2019 r., dzieci i młodzież uczący się w szkołach pod jej patronatem uczestniczyli w ogólnopolskim zjeździe placówek noszących imię świętej królowej. Wśród niemal tysiąca młodych ludzi z całej Polski byli tam również uczniowie oraz poczet sztandarowy reprezentujący Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Sierczy. W ramach obchodów Dni Patrona na terenie naszej szkoły odbyły się liczne konkursy mające na celu upowszechnianie wiedzy o królowej Jadwidze, popularyzację kultu patronki oraz upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez św. Jadwigę. Był to konkurs wiedzy, konkurs literacki na wiersz o królowej, dyktando królewskie oraz konkurs plastyczny dla przedszkolaków. A oto laureaci poszczególnych konkursów.

 

Konkurs Poetycki na Wiersz o Królowej Jadwidze

Przedszkolaki i grupa młodsza:

I miejsce – Paulinka Smęder

II miejsce – Igor Paździerkiewicz

Wyróżnienie – Karolina Stachura, kl.3a

Klasy IV-V

I miejsce – Michał Zapadliński,  kl. 4a

II miejsce – Milena Borkowska, kl. 4c

III miejsce – Kacper Kudyba, kl. 4a

Klasy VI-VIII

I miejsce – Olga Petko, kl.8b

II miejsce – Katarzyna Drąg, kl.8b

III miejsce – Sebastian Giza,  kl. 8b

 

Konkurs ortograficzny – Królewskie Dyktando

Grupa młodsza

I miejsce – Weronik Majerska, kl.4c

II miejsce – Zuzia Jawień, kl. 4b

II miejsce – Martyna Pająk, kl. 4a

Grupa starsza

I miejsce – Antonina Nowak, kl. 5b

II miejsce – Karol Piątek, kl. 5a

III miejsce – Julia Majtyka, kl. 8b

 

Konkurs Wiedzy o Królowej Jadwidze

I miejsce – Emilia Iskra, kl. 8 b

II miejsce – Mateusz Brzęk, kl. 5a

III miejsce – Anna Ptak, kl.7

 

Konkurs na Ramę do Obrazu Królowej Jadwigi

I miejsce – Grupa Franklinów

II miejsce – Grupa Smerfów

III miejsce  – Grupa Dalmatyńczyków

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Zachęcamy uczniów do licznego udziału w kolejnych konkursach 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status