Fizyka jest super – klasa IIb i IIIb na wycieczce w Instytucie Fizyki Jądrowej w Krakowie

Wczoraj – 11 października 2018r – z całą moją klasą i klasą II b pojechaliśmy na zajęcia do Instytutu Fizyki Jądrowej. Najbardziej podobało mi się, jak Pan Prowadzący zrobił wyścigi kulek. Polegało to na tym, że Pan Wiktor Niedzicki puszczał 2 kulki w tym samym czasie. Jedna kulka miała się posuwać po prostej deseczce, a druga po falowanej. Wygrała kulka, która posuwała się po falowanej desce. Chciałabym jeszcze raz tam pojechać – tylko z rodziną.

Natalia Lipińska, klasa IIIb

Na wycieczce
11 X 2018 roku w Instytucie Fizyki Jądrowej Prowadzący – Pan Wiktor Niedzicki – pokazał nam ciekawe eksperymenty. Ba! Nawet był ciekły azot, który ma -190 ° C i suchy lód! Ten lód się nie topił, bo miał – 79 °C ! Były ciekawe wybuchy, np. Pan Wiktor do ciekłego azotu wlał wrzątek około 100 °C. Drugim eksperymentem było to, że zamroził w ciekłym azocie różę, a jak nią uderzył w rękę… wszystko odpadło: liście, płatki i kolce.  Nawet pokazał mi osobiście przy scenie sztuczkę z gwoździami.

Było ciekawie, mam nadzieję, że wszystkim się podobało.

Kacper Donizak, klasa IIIb

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status