Święto Konstytucji 3 Maja – Siercza_2022

W przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla klas I – VIII przygotowany przez panią Bożenę Marek i Monikę Rachwał.  Jego celem było budzenie wrażliwości uczniów na święta narodowe oraz postawy patriotyczne. 

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii. W scenkach teatralnych młodym widzom został przybliżony  sens obchodów tego święta. Uczniowie z klas 5c, 6b i 7a wcielili się w role postaci historycznych z XVIII wieku – na scenie pojawili się władcy Austrii, Prus i Rosji, król August Poniatowski, reformatorzy i twórcy Konstytucji, czyli Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki. Nad całością opowiadanej historii czuwali narratorzy. Na zakończenie szkolny chór z towarzyszeniem publiczności zaśpiewał piosenkę „Witaj majowa jutrzenko”. 

Podczas przedstawienia na widowni panowała idealna cisza. Aktorzy zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, a pani wicedyrektor Małgorzata Jarosz – Barwińska pogratulowała i  podziękowała uczniom za wspaniały występ.

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status