XII BIEG SZTAFETOWY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WIELICZKA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

glowne1Dnia 17.10.2017 odbył się już XVII, coroczny bieg sztafetowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku bieg został połączony z konkursem w którym bierzemy udział pt.: „Odblaskowa Szkoła”. Chcemy pokazać, iż nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo, zwłaszcza na drodze. W związku z tym uczniowie SP Siercza pobiegli w kamizelkach odblaskowych, natomiast pozostali uczestnicy zostali wyposażeni w opaski odblaskowe.
Start biegu sztafetowego miał miejsce w Sygneczowie, meta zlokalizowana była w Sierczy. Do rywalizacji przystąpiło sześć 14 – osobowych drużyn składających się po jednej dziewczynce i po jednym chłopcu z każdej klasy od I do VII.
Po oficjalnym otwarciu zawodów zawodnicy zostali rozwiezieni na trasę. Punktualnie o godzinie 10 : 00 nastąpił start. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zawodnicy walczyli z niełatwą trasą (dla najmłodszych ostry zbieg, a dla najstarszych stromy podbieg). Szczęśliwie wszyscy zawodnicy wywiązali się ze swojego zadania – cali i zdrowi ukończyli bieg. Cała trasa biegów zabezpieczona była przez rodziców, Straż Miejską Wieliczki, kibiców – uczniów szkół, wykwalifikowaną opiekę medyczną.
Tuż po biegu wszyscy „biegacze” jak i uczniowie naszej szkoły, którzy efektywnie kibicowali wzięli udział w pikniku przygotowanym przez Radę Rodziców SP Siercza – na każdego czekała pyszna kiełbaska z grilla oraz ciepła herbata.
Wysiłek zawodników włożony w pokonanie dystansu został wynagrodzony pucharem, medalami, dyplomami oraz indywidualnymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka. Ceremonii wręczenia nagród dokonał Pan Kierownik Wydziału Edukacji Tomasz Machnik oraz dyrektorzy szkół: Sierczy – Renata Bachowska oraz Sygneczowa – Piotr Stryszowski.
Oto oficjalne wyniki:
1. SP Siercza
2. SP Janowice
3.SP 3 z Wieliczki
4. SP Golkowice
5. SP Sygneczów
6. SP Gorzków
Dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu – w szczególności przybyłym drużynom
i zapraszamy za rok.
Skład zwycięskiej drużyny: Lena Góra, Marcin Zmyj, Karolina Stachura, Wiktor Jarzyna, Magdalena Staśko, Marcin Gontarz, Julia Krawczyk, Adam Gawor, Amelia Piąstka, Dawid Staśko, Aleksandra Tatara, Dominik Gumuła, Natalia Habel, Ksawery Smaha.
Warto nadmienić, iż połowa drużyny to dzieci trenujące w sekcji Lekkoatletycznej w UKS Lider pod okiem naszego nauczyciela Adama Czerwińskiego. Zapał naszego mistrza biegów ma przełożenie na coraz to lepszy wynik naszych uczniów!
Gratulujemy!

Link do galerii zdjęć

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status