Wycieczka do Muzeum Żup Krakowskich – 7 kwietnia 2022r. – Siercza

Jak opisać klasową wycieczkę w sposób zwięzły i interesujący?  Trzecioklasiści wywiązali się z tego zadania znakomicie. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy przeczytają opisy dzieci zdecydują się na  odwiedzenie Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Oddajmy głos przedstawicielom klasy IIIb :

1/ Wczoraj 7 kwietnia 2022r. pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Żup Krakowskich. Z panią rozmawialiśmy o starych zawodach, a z panem oglądaliśmy solniczki z różnych części świata. Rozwiązywaliśmy różne zagadki i rebusy. Usłyszeliśmy dużo ciekawostek. Tam było fajnie. Chciałabym tam się wybrać jeszcze raz.

Julia

2/  Cześć! Wczoraj byliśmy w Muzeum Żup Krakowskich. Na początku zjechaliśmy windą, aż 135 metrów pod ziemię – bardzo dużo! Później przewodnik opowiadał o żywiołach w kopalni. Następnie wyjechaliśmy na powierzchnię, a tam pani mówiła nam o starych zawodach, które są już zapomniane. A na samym końcu oglądaliśmy solniczki i uczyliśmy się o dawnej Wieliczce. Mi się bardzo podobało, bo lubię kopalnię i historię.

Tomasz 

3/ 7 IV 2022r. pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Żup Krakowskich. W muzeum zwiedzaliśmy różne ciekawe komnaty. Byliśmy też pod ziemią. Gdy byliśmy w muzeum przewodnik pokazywał nam różne solniczki – niektóre bardzo stare, a niektóre już bardziej współczesne. Na wycieczce poznaliśmy różne mniej popularne i wymarłe zawody. Ta wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy.

Weronika

4/ Wczoraj  – 7 kwietnia pojechaliśmy z moja klasą na wycieczkę do Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Zjechaliśmy 135m pod ziemię. Zwiedziliśmy Zamek, w którym jeszcze nie byłam. Pani opowiedziała nam bardzo ciekawe historie. Rozwiązywaliśmy też zagadki. Choć w Wieliczce byłam już tyle razy ona nadal mnie zaskakuje. Ja byłam z wycieczki zadowolona i chciałabym na nią pojechać jeszcze raz.

Gabriela

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status