Wycieczka klasy 4a do Schroniska Dobrych Myśli w Jamnej

Uczniowie klasy 4a pod opieką pani Agnieszki Węgrzyn i pani Katarzyny Seweryn pojechali dziś na wycieczkę do Schroniska Dobrych Myśli w Jamnej. Wzięli udział w rewelacyjnych warsztatach ekologicznych, które poprowadził pan Łukasz Drobot. W ich trakcie poznali zwierzęta zamieszkujące Ciężkowicko-Rożnowski Park Krajobrazowy i wygrali mnóstwo upominków, zadziwiając wszystkich swoją wiedzą. Dowiedzieli się też poprzez jakie zachowania każdy z nas może pomóc chronić przyrodę. Następnie wspólnymi siłami całej klasy zbudowali budkę lęgową dla ptaków, która zawiśnie wkrótce obok budynku szkoły. Chętni mieli również szansę założyć strój maskujący i przekonać się w jaki sposób pan Łukasz fotografuje przyrodę.

Po pysznym posiłku w schronisku przestało w końcu padać i wyszło słońce, dlatego uczniowie udali się do lasu na spacer ścieżką edukacyjną, szukali grzybów i uczyli się, jak odkrywać tajemnice lasu i ich mieszkańców. Ćwiczyli swoją orientację w terenie, usiłując znaleźć wyjście z młodego labiryntu i na własnej skórze poczuli, co to znaczy zakuć kogoś w dyby 🙂 Dzień pełen przygód zakończył się bezpiecznym powrotem do szkoły w Sierczy. Dziękujemy #Schronisko Dobrych Myśli za wspaniały dzień!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status