Projekty klasy 2

MATERIAŁY DODATKOWE:

Nasi rodzice
Dzień Dziecka w Lednicy Górnej

Zdrowe jedzenie- TELEDYSK

Prezentacja konkursy
Sami się uczymy (prezentacja)
Uczymy innych (prezentacja)

Światowy Dzień Żywności
Dzień Zdrowej Żywności
Puzzle

 

10 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbył się Festiwal Twórczości Dziecięcej „Skrzat 2014″. Dzieci z klas I-III szkół podstawowych miasta i gminy Wieliczka zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w kategoriach: teatralnej, muzyczno-wokalnej i tanecznej. Nasze przedstawienie pt. „Zielono mi” zostało docenione przez jury składające się z aktorek Teatru Ludowego w Krakowie – Pań Jagody Pietruszkówny , Anny Marii Stachoń oraz Jadwigi Lesiak i zdobyło główną nagrodę w kategorii teatralnej.

Iwona Sampolska

no images were found

Klasa II – podobnie jak I i III- wzięła udział w realizacji projektu przygotowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.  Projekt ten powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Poświęcony jest on promowaniu zdrowego stylu życia. Sport i zdrowe odżywianie są podstawą nie tylko zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Przekonywali o tym już od jesieni nasi  drugoklasiści.  Ich ogromna praca została zauważona przez komisję konkursową i w I edycji uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce wśród drugoklasistów z całej Polski. Zadania konkursowe były zróżnicowane i bardzo ciekawe.

Prowadziliśmy zajęcia lekcyjne dotyczące dobrych i złych składników w naszym pożywieniu, zbierania informacji na temat tego co jemy i pijemy. Opracowywaliśmy propozycje zabaw na świeżym powietrzu.

Drugoklasiści pracowali również w domu – wykonali szereg prac konkursowych: pisali bajki, wiersze i komiksy dotyczące zdrowego odżywiania. Wykonywali gazetkę ścienną pt. „Jak czytać etykiety?”, projektowali „Wodolubki”, a nawet przygotowali piosenkę w oparciu o napisane przez Anię Ptak, Kornelię Sielawę, Mateusza Kanię i Jakuba Stepaniuka teksty. Nad stroną muzyczną i wizualną czuwał tato Ani  Ptak – Pan Rafał, który stworzył podkład do utworu i przygotował „teledysk”. Ważne jest to, że nasza wiedza służy nie tylko  drugoklasistom, ale że staje się ona ogólnodostępna. Z naszą akcją zwróciliśmy się do rodziców (również przedszkolaków), klientów pobliskiego sklepu oraz Centrum Rekreacji i Sportu „Solne Miasto”. Przygotowaliśmy szereg ulotek dotyczących omawianych przez nas problemów. Dzięki olbrzymiej pomocy rodziców uczniów przekonywaliśmy o konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia w radiu, w McDonalds, na lodowisku przy Galerii Krakowskiej  i  na Plantach. Nasze prace plastyczne były widoczne wszędzie – nawet za szybami samochodów rodziców.

Jako wychowawca ogromnie dziękuję Rodzicom, którzy mimo swoich obowiązków znaleźli czas, aby wspólnie wystąpić w przedstawieniu, bądź „krzewić zdrowie na ulicach Krakowa” i nie tylko.

W tym miejscu kieruję serdeczne podziękowania dla Pań i Panów (kolejność nazwisk alfabetyczna, bo każde równie ważne!!!):

Grzegorza Batóga,
Katarzyny Biernat,
Edyty Dubiel,
Sylwii Kaczor,
Rafała Ptaka,
Zofii Ptak
Piotra Raja,
Anny Remus,
Joanny Stepaniuk,
i Teresy Zabłockiej.

Dziękuję również za przyłączenie się do wspólnych występów Panu Krzysztofowi Morońskiemu – Tacie ucznia oddziału”0” oraz pracownikom szkoły i oddziałów przedszkolnych. Dziękuję także pozostałym Rodzicom, którzy ogromnie wspierają swe dzieci w czasie wszystkich konkursów.

Wychowawca Iwona Sampolska

 Zachęcamy do obejrzenia wybranych zdjęć:

Zdjęcia z audycji poświęconej ekologii – przeprowadzonej w Radiu Kraków 15.XII.2013r
Na zdjęciach  „młodzi redaktorzy” naszej szkoły- Igor Dubiel, Jakub Stepaniuk i Mikołaj Zabłocki oraz  zaprzyjaźnieni twórcy stowarzyszenia „Moje Krzyszkowice”  – od którego nasza przygoda z radiem się rozpoczęła.

no images were found

Dodaj komentarz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status