Odpowiedzialność prawna nieletnich – spotkanie z funkcjonariuszką Policji

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w spotkaniu z sierż. szt. Adrianną Palonek z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Podczas spotkania omówione zostały podstawowe pojęcia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i konsekwencje związane z czynami popełnionymi przez osoby poniżej 18 roku życia. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kim jest osoba małoletnia i nieletnia oraz czym jest czyn karalny. Funkcjonariuszka policji przedstawiła środki wychowawcze stosowane przez sąd i rodzaje kar.
Młodzież uzyskała informacje co robić, aby czuć się bezpiecznie w Internecie, jak reagować na różne rodzaje zagrożeń i w jaki sposób pomóc osobom, które mają do czynienia z cyberprzemocą. Nastolatkowie dowiedzieli się także, jakie konsekwencje mogą ich spotkać w momencie, gdy będą postępować niezgodnie z prawem.
Uczniowie wykazali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali, zadawali prowadzącej pytania.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status