Kredkobranie

Szanowni Państwo,
podobnie jak w roku ubiegłym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE. Organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach mieszkających na Kresach (w tym roku nie zbieramy lektur szkolnych). Zebrane w KREDKOBRANIU dary trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.
Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali po za granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci. Organizatorem akcji jest Fundacja Ignatianum. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę. Prosimy o umieszczanie przynoszonych materiałów (wszystko powinno być nowe) w specjalnie przygotowanych kartonach w każdej ze stref szkolnych do 30 września. Prosimy, by uczniowie, którzy wesprą akcję, informowali o tym wychowawców. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status