Godziny pracy biblioteki:

środa 9.25-16.25

czwartek 9.25-15.30

piątek 8.35-12.55

Udostępniamy katalog online, czyli zasoby naszej biblioteki sprawdzisz tutaj

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIERCZY

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza.
  3. W bibliotece obowiązują zasady savoir-vivre’u oraz szacunek do innych.
  4. Korzystający ze zbiorów biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały. W przypadku zniszczenia lub zagubienia wypożyczonej pozycji użytkownik jest zobowiązany zwrócić (odkupić) pozycję taką samą lub inną, lecz wskazaną przez bibliotekarza.
  5. Wypożyczone podręczniki należy podpisać własnym nazwiskiem i oprawić. W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika trzeba ten fakt natychmiast zgłosić bibliotekarzowi. Zagubiony lub zniszczony egzemplarz należy odkupić.
  6. Jednocześnie można wypożyczyć trzy książki (tytuły), w tym jedną lekturę. W uzasadnionych wypadkach bibliotekarz może zezwolić na większą liczbę wypożyczeń. Liczba wypożyczanych podręczników nie ma limitu.
  7. Lekturę należy zwrócić przed upływem dwóch tygodni od wypożyczenia, a pozostałe książki przed upływem miesiąca. Podręczniki wypożyczane są na cały rok szkolny.
  8. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone przed zakończeniem roku szkolnego.
  9. Uczniowie i pracownicy, którzy opuszczają szkołę, są zobowiązani do zwrotu wypożyczonych materiałów.
  10. Użytkownik, u którego w domu występuje choroba zakaźna, nie może wypożyczać książek.
  11. Użytkownik, który przetrzymuje książki, nie może wypożyczać nowych pozycji, dopóki nie zwróci przetrzymywanych.
  12. Do biblioteki należy wchodzić w obuwiu zastępczym oraz bez okryć zimowych.
  13. W bibliotece obowiązuje uczniów zakaz jedzenia i picia. Dotyczy on wszystkich artykułów spożywczych.
  14. Materiały, z których użytkownicy korzystali podczas przerwy, należy przed wyjściem zwrócić bibliotekarzowi lub odłożyć na właściwe miejsce (książki, czasopisma, szachy, gry itd.).
  15. Uczniowie muszą opuścić bibliotekę równo z pierwszym dzwonkiem na lekcję.

Bibliotekarz ma prawo wyprosić ucznia, który nie przestrzega regulaminu.

Akcje w roku szkolnym 2019/2020

Konkurs: Cytat Tygodnia