Biblioteka

Biblioteka jest czynna (codziennie w godzinach 7.45-13.45), choć w reżimie sanitarnym. Oznacza to, że do biblioteki może wejść jedna osoba, w maseczce lub przyłbicy
i po zdezynfekowaniu rąk.

Książki podaje bibliotekarz; nie ma wolnego dostępu do półek. Chwilowo nie można korzystać też z księgozbioru podręcznego (słowniki, atlasy, encyklopedie). Nie można również spędzać przerw w bibliotece – przykro mi.

W związku z tymi ograniczeniami oraz w związku z podziałem szkoły na strefy zachęcam wszystkich do korzystania z katalogu online i z mailowego zamawiania upatrzonych książek.
Z każdym czytelnikiem umówię się na konkretny termin odbioru (ewentualnie na dostarczenie książki do sali).

Link do katalogu: https://m002032.molnet.mol.pl/

Chętnie odpowiem na pytania zadane mailowo () lub przez dziennik elektroniczny. Na wiadomości odpisuję od poniedziałku do piątku, od rana do popołudnia.

KONKURS! Pierwsze cztery osoby z każdego rocznika (czyli z klas 1, 2, 3 itd.), które zamówią książki mailowo lub przez dziennik, dostaną niespodzianki. Oczywiście młodszym uczniom mogą pomagać rodzice:) Warunek: książka ma być dostępna w naszej bibliotece (czyli w katalogu musi mieć status „dostępny”).
Wystarczy przysłać link do pozycji w katalogu, np.: https://m002032.molnet.mol.pl/description/46023/stowarzyszenie_milosnikow_lite_46023

Aktualizacja ze środy 9 września: z klas 1 jest już jeden zwycięzca, z klas 3 troje zwycięzców, z klas 7 jeden zwycięzca. Czekam na więcej zgłoszeń. Zostało kilka nagród, chętnie je wręczę:)

Z życzeniami zdrowia i cierpliwości
Joanna Kmiecik, bibliotekarka

Udostępniamy katalog online, czyli zasoby naszej biblioteki sprawdzisz tutaj

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W SIERCZY

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza.
  3. W bibliotece obowiązują zasady savoir-vivre’u oraz szacunek do innych.
  4. Korzystający ze zbiorów biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały. W przypadku zniszczenia lub zagubienia wypożyczonej pozycji użytkownik jest zobowiązany zwrócić (odkupić) pozycję taką samą lub inną, lecz wskazaną przez bibliotekarza.
  5. Wypożyczone podręczniki należy podpisać własnym nazwiskiem i oprawić. W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika trzeba ten fakt natychmiast zgłosić bibliotekarzowi. Zagubiony lub zniszczony egzemplarz należy odkupić.
  6. Jednocześnie można wypożyczyć trzy książki (tytuły), w tym jedną lekturę. W uzasadnionych wypadkach bibliotekarz może zezwolić na większą liczbę wypożyczeń. Liczba wypożyczanych podręczników nie ma limitu.
  7. Lekturę należy zwrócić przed upływem dwóch tygodni od wypożyczenia, a pozostałe książki przed upływem miesiąca. Podręczniki wypożyczane są na cały rok szkolny.
  8. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone przed zakończeniem roku szkolnego.
  9. Uczniowie i pracownicy, którzy opuszczają szkołę, są zobowiązani do zwrotu wypożyczonych materiałów.
  10. Użytkownik, u którego w domu występuje choroba zakaźna, nie może wypożyczać książek.
  11. Użytkownik, który przetrzymuje książki, nie może wypożyczać nowych pozycji, dopóki nie zwróci przetrzymywanych.
  12. Do biblioteki należy wchodzić w obuwiu zastępczym oraz bez okryć zimowych.
  13. W bibliotece obowiązuje uczniów zakaz jedzenia i picia. Dotyczy on wszystkich artykułów spożywczych.
  14. Materiały, z których użytkownicy korzystali podczas przerwy, należy przed wyjściem zwrócić bibliotekarzowi lub odłożyć na właściwe miejsce (książki, czasopisma, szachy, gry itd.).
  15. Uczniowie muszą opuścić bibliotekę równo z pierwszym dzwonkiem na lekcję.

Bibliotekarz ma prawo wyprosić ucznia, który nie przestrzega regulaminu.

Akcje w roku szkolnym 2019/2020

Konkurs: Cytat Tygodnia